naslovnicaUčenici II.a razreda i učenici koji pohađaju likovnu sekciju u KŠC-u gimnaziji, 28. 3. 2022.g.  uz pratnju prof. Ivane Mijić Čavlović posjetili su dvije izložbe u Umjetničkoj galeriji Bosne i Hercegovine.


Likovne poetike Fikreta Libovca, Tatjane Milaković i Nusreta Pašića međusobno se razlikuju u formalnom, stilskom i tematskom pristupu umjetničkom djelu, no, ono što te poetike povezuje i čini ih međusobno bliskim i srodnim je autentično i individualno istraživanje u polju čiste likovnosti što je bilo jako zanimljivo našim učenicima.

Naši učenici su također mogli vidjeti novu stalnu postavku na kojoj je izloženo preko 300 djela iz kolekcije UGBiH, a neki od najznačajnijih autora koji su izloženi su: Gabrijel Jurkić, Ismet Mujezinović, Petar Tiješić, Vojo Dimitrijević, Đoko Mazalić itd. Izložbu čine slike, grafike, crteži i skulpture, ali i dio zbirke ikona UGBiH. Predstavljena djela su naslijeđena iz Galerije slika Zemljskog muzeja, koja je osnovana 1930. godine i kao takva trajala do kraja Drugog svjetskog rata. Izloženi radovi su nukleus kolekcije Umjetničke galerije BiH.

Opća-realna
gimnazija

IZ PERSPEKTIVE UČENIKA
gimnazija upisZAŠTO UPISATI?

 

OSNOVNA ŠKOLA

kutak za učenike
prvasici 1
OPŠIRNIJE

 

PRODUŽENI BORAVAK
2022./2023.

produzeni banner
OPŠIRNIJE

 

Srednja medicinska
Škola

IZ PERSPEKTIVE UČENIKA
medicinska-skolaZašto upisati?

 

Stručni radovi učenika
strucni radoviopširnije

 

oesdPRIJAVI POLAGANJE ISPITA AUSTRIJSKE JEZIČKE DIPLOME
U SARAJEVU

PROČITAJ VIŠE

 

kriz

Katolički školski centar "Sv. Josip"

Osnivanjem KŠC-a Sv. Josip u Sarajevu započelo je katoličko školstvo u Bosni i Hercegovini u okviru Katoličkih školskih centara.

Pomoćni vrhbosanski biskup mons. dr. Pero Sudar, kao promicatelj katoličkog školstva u BiH, nakon osnivanja KŠC-a u Sarajevu, u ime Vrhbosanske nadbiskupije, ubrzo osniva ovakve školske centre u Zenici, Tuzli, Travniku, Konjicu i Žepču.

U sastavu Katoličkog školskog centra su tri škole: Osnovna škola, Opća-realna gimnazija i Srednja medicinska škola, čijim radom koordinira ravnatelj mr. sci. Mario Ćosić.

Kontakt

Matična škola
 • Mehmed paše Sokolovića 11
  71 000 Sarajevo, BiH
 • +387 33 225 775
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 
Područna škola
 • Vitomira Lukića 1
  71 000 Sarajevo, BiH
 • +387 33 760 905
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
ksc

© 2008-2022 KŠC "Sv. Josip" Sarajevo. Sva prava pridržana.

JSN Decor is designed by JoomlaShine.com