U petak, 22. studenog 2019. godine u auditoriju KŠC-a „Sv. Josip“ Sarajevo, održan je program u organizaciji debatnog kluba „Semper magis“.
Na početku programa, moderatorica je pozdravila nazočne koji su imali priliku pogledati video „Zašto volim Bosnu i Hercegovinu?“ koji potpisuje naša prošlogodišnja maturantica Nađa Omerhodžić. Središnji dio programa bila je debata na temu „Informiranost mladih pomaže postupku integracije Bosne i Hercegovine u EU“.
Ovu debatu vodili su učenici prvih i drugih razreda Opće-realne gimnazije; Matej Slokar, Sara Bandur i Nikola Grbić te Ema Lekić, Petar Krajinović i Lea Mihalj.
I afirmacija i negacija imale su brojne argumente te dinamike u debati nije nedostajalo.
Nakon debate, sudionici programa postavljali su pitanja, a završnu riječ imala je prof. Emilija Pavićević, voditeljica debatnog kluba.