Nasilje je nažalost postalo svakodnevnica te je osobito često zastupljeno kod djece i mladih. Prevencija vršnjačkog nasilja je nužna te je u skladu s tim nastala i ideja povezana snimanja filma o prevenciji vršnjačkog nasilja od strane Udruženja Mi, a Opća-realna gimnazija i Srednja medicinska škola su se vrlo rado odazvale pozivu za sudjelovanje. Kako navode iz Udruženja MI, glavni cilj projekta je prevencija nasilja među djecom, kao i prevencija maloljetničke delikvencije kroz razgovore, te kreativno i vizualno izražavanje djece snimanjem kratkih igranih i dokumentarnih filmova o aktualnim i bliskim temama. Psihologinja i pedagoginje Opće-realne gimnazije i Srednje medicinske škole izabrale su dvanaest učenika koji su sudjelovali u snimanju filma. Održano je nekoliko sastanaka organizatora i učenika na kojim su dogovarani scenarij, podjela uloga, potrebne prostorije i rekviziti. Učenici su napisali scenarij koji je na kraju dobio ime „Pijun“. Film je snimljen u prostorijama škole, a učenici su u svom scenariju prikazali realnu svakodnevnicu s kojom se djeca, koja su žrtve vršnjačkog nasilja, susreću.
Film i njegovo snimanje rezultirali su brojnim dobrobitima. Učenici su istaknuli kako je snimanje filma doprinijelo njihovom međusobnom povezivanju, boljem upoznavanju i osvještavanju važnosti borbe protiv vršnjačkog nasilja. U snimanju filma su sudjelovali sljedeći učenici: Ines Zubac, Luka Opančić, Petra Reljić, Mak Čaušević, Lovro Prlenda, Farah Margita Balić, Reina Operhal, Davud Alić, Ivona Košavić, Nemanja Vujnić, Amal Zulović, Arman Abduzaimović i Mia Škec.
Film je premijerno prikazan 28. veljače 2025. godine, zajedno s još četiri filma koja su snimana u drugim srednjim školama Kantona Sarajevo te je svaki film ocjenjivan od strane stručnog žirija. Nakon premijere, uslijedila je dodjela brojnih nagrada, pri čemu su nagradu za najbolju režiju dobile učenice: Petra Reljić (učenica 2. razreda Opće-realne gimnazije) i Ivona Košavić (učenica 3. razreda Srednje medicinske škole), dok je Ines Zubac (učenica 2. razreda Opće-realne gimnazije) dobila nagradu za najbolju sporednu žensku ulogu.
Hvala našim učenicima koji su se odazvali pozivu za sudjelovanje u snimanju filma kao i Udruženju MI koje je odlučilo pozvati upravo našu školu za ovako lijep projekt kojem je glavni cilj postizanje veće dobrobiti za samu djecu kao i podizanje svijesti o važnosti borbe protiv vršnjačkog nasilja.