Za vikend, 12. i 13. travnja, 15 učenika Srednje medicinske škole Katoličkog školskog centra “Sv. Josip” Sarajevo sudjelovalo je u dvodnevnom studijskom putovanju u organizaciji Nadbiskupijskog centra za pastoral mladih “Ivan Pavao II”. Cilj putovanja bio je grad Trebinje, a učenike su pratili profesori Mateo Vukoja i Ante Šesto.
Tijekom putovanja, naši učenici još jednom su pokazali zrelost, odgovornost te bili primjer kulturnog i pristojnog ponašanja, na što smo izuzetno ponosni.
Prvoga dana posjetili smo Sultan Ahmedovu džamiju, gdje su učenici imali priliku upoznati se s bogatom poviješću i kulturnim značajem ovog vjerskog objekta. Nakon zajedničke večere, uslijedio je slobodni obilazak grada Trebinja, tijekom kojeg su učenici uživali u njegovoj ljepoti i opuštenoj atmosferi.
Drugog dana, nakon doručka, posjetili smo manastir Hercegovačka Gračanica – pravoslavni manastir smješten na brdu Crkvina, izgrađen po uzoru na manastir Gračanicu na Kosovu. Također, učenici su imali mogućnost prisustvovati liturgiji u Hramu, za one koji su to željeli.
Putovanje je proteklo u duhu zajedništva, međusobnog poštovanja i upoznavanja različitih vjerskih i kulturnih tradicija, što je i jedan od ciljeva ovakvih aktivnosti. Zahvaljujemo Nadbiskupijskom centru za pastoral mladih “Ivan Pavao II” na organizaciji i pruženoj prilici za nova iskustva i učenja.