Virtualna šetnja Parizom
Učenici devetog razreda osnovne škole nedavno su imali priliku posjetiti Francuski institut u Sarajevu, gdje su uživali u jedinstvenom iskustvu korištenja VR (virtualne stvarnosti) tehnologije. Kroz ovu inovativnu tehnologiju, učenici su virtualno plovili rijekom Senom i penjali se na poznati Eiffelov toranj.
Posjet je bio ne samo edukativan već i uzbudljiv. Korištenjem VR naočala, učenici su se „preselili“ u Pariz u kojem su uživali u prelijepim prizorima francuske prijestolnice. Krstarenje Senom omogućilo im je da vide znamenitosti poput katedrale Notre-Dame iz potpuno novog ugla, dok je uspon na Eiffelov toranj pružio osjećaj uzbuđenja i visine.
Ovaj posjet bio je iznimno inspirativan za učenike koji su se oduševili novim tehnologijama i mogućnostima koje one pružaju. Francuski institut im je, osim toga, omogućio da na interaktivan način otkrivaju francusku kulturu i povijest, čineći učenje mnogo zabavnijim i živopisnijim.