Dana 11. lipnja učenici Srednje medicinske škole i Opće – realne gimnazije sudjelovali su na izletu održanom u sklopu projekta Očuvanje mentalnog zdravlja. Izlet je održan u dvorištu Crkve Svetog Josipa Radnika na Palama. Na izletu je sudjelovalo 50 učenika koji su kroz godinu svojim zalaganjem i aktivnim sudjelovanjem u aktivnostima škole doprinijeli školi te zaslužili ovaj izlet kao znak zahvalnosti za njihov trud, odgovornost i aktivnost tijekom školske godine. Prvi dio dana učenici su imali priliku sudjelovati na radionici o empatiji i prepoznavanju emocija, nakon čega su uslijedile sportske i slobodne aktivnosti. Cilj izleta bio je poticanje druženja, jačanje međusobnih odnosa te promicanje važnosti brige o mentalnom zdravlju. Ovaj izlet doprinio je upoznavanju učenika, ali i jačanju prijateljstva kroz zajedničke aktivnosti i stjecanje novih iskustava. Projekt Očuvanja mentalnog zdravlja je realiziran zahvaljujući podršci Nadbiskupijskog centra za pastoral mladih “Ivan Pavao II.” čija je donacija omogućila provedbu ove aktivnosti. IMG_2810 IMG_2809 IMG_2721 IMG_2703 IMG_2691
Preliminarna rang lista za prijem učenika u prvi razred Opće-realne gimnazije za školsku 2026./2027. godinu
O D L U K A o intervjuu za kandidate koji se žele upisati u PRVI RAZRED Opće-realne gimnazije i Srednje medicinske škole u sastavu KŠC-a „Sv. Josip“ Sarajevo, u šk. 2026./2027. godini
Misa zahvalnica za kraj školske godine 2025./2026.
Dana 5. lipnja u Crkvi Uznesenja BDM na Stupu i u ponedjeljak 8. lipnja 2026. godine u Crkvi Kraljice Svete Krunice proslavljene su Svete mise zahvalnice za kraj školske 2025./2026. godine.
Gimnazijalci u posjeti Muzeju farmacije
Dana 5. lipnja 2026. godine učenici trećih razreda Opće-realne gimnazije koji pohađaju izbornu nastavu iz kemije i biologije, u pratnji prof. kemije, Dajane Lekić Andželić, posjetili su Muzej farmacije.
Učenici KŠC-a na Danu mladih Vrhbosanske nadbiskupije u Komušini
Učenici KŠC-a sudjelovali su na 55. Danu mladih Vrhbosanske nadbiskupije, održanom u svetištu Gospe Kondžilske u Komušini.
XXI. književni festival “Na pola puta”
7 gimnazijalaca KŠC-a su skupa sa svojom profesoricom hrvatskog jezika i književnosti išli na književni festival „Na pola puta“, koji se tradicionalno održava u Užicu, u Republici Srbiji.
KŠC Opća-realna gimnazija – Odluka o izboru učenika generacije 2025./2026.
Na prijedlog Povjerenstva za izbor učenika generacije, Nastavničko vijeće, na sjednici održanoj 14. svibnja 2026. godine donijelo je ODLUKU o izboru učenika generacije za školsku 2025./2026. godinu.
Koncert zborova sarajevskih gimnazija
U okviru manifestacije Dani Matice hrvatske u Sarajevu 2026., 15. svibnja u auditoriju KŠC-a održan je koncert zborova sarajevskih gimnazija.
Maximilian Aaron Jelačić primljen na prestižne svjetske univerzitete
S velikim ponosom objavljujemo da je naš učenik Maximilian Aaron Jelačić primljen na nekoliko najprestižnijih univerziteta u svijetu…