20. 11. 2025. godine učenici Srednje medicinske škole su u sklopu aktivnosti Psihološke sekcije posjetili Odsjek za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Svjetski dan dijabetesa
Učenici sekcije Mladi ambasadori sestrinstva, u pratnji prof. Sandre Bogdanović, organizirali su edukativni program u školskom auditoriju s ciljem podizanja svijesti o važnosti prevencije i pravilnog života s dijabetesom.
Predavanje za maturante na temu „Moj posao, moja strast – medicina kroz komunikaciju“
U utorak, 11. studenog, gospođa Mirna Mekić, po struci specijalistica komunikologije, je održala predavanje za učenike četvrtih razreda na temu „Moj posao, moja strast – medicina kroz komunikaciju“.
Predavanje za roditelje “Sigurnost djece u digitalnom okruženju”
U Katoličkom školskom centru, Ministarstvo za odgoj i obrazovanje u suradnji s Federalnim ministarstvom unutarnjih poslova organiziralo je predavanje za roditelje 10. studenoga.
„Žene u nauci – od Marie Skłodowske-Curie do danas“
7. studenoga učenici III. a razreda Srednje medicinske škole u pratnji prof. Sandre Bogdanović prisustvovali su zanimljivom i inspirativnom događaju pod nazivom „Žene u nauci – od Marie Skłodowske-Curie do danas“.
Naši učenici na Gimnazijadi 2025.
Od 3. do 5. studenoga 2025. godine održan je tradicionalni sportski susret „Gimnazijada“, koji organizira Prva gimnazija Sarajevo
Održano još jedno izdanje kviza općeg znanja „Tabula Rasa“
30. 10. 2025. godine u auditoriju škole održano je prvo ovogodišnje izdanje kviza općeg znanja „Tabula Rasa“ za naše srednjoškolce.
Obilježavanje Dana Nadbiskupijskog centra za pastoral mladih „Ivan Pavao II.“
22. listopada Nadbiskupijski centar za pastoral mladih „Ivan Pavao II.“ pod geslom „Usudi se sanjati“ svečano je proslavio Dan Centra i blagdan svoga nebeskog zaštitnika.
Kako biti dobar predsjednik i predstavnik razreda
22. listopada u prostorijama KŠC-a održano je edukativno predavanje na temu “Kako biti dobar predsjednik i predstavnik razreda” u sklopu projekta PowerTeenLeaderZ
Poziv za mir, kraj ratova i poštivanje međunarodnog prava
Učenici IV.a/2 razreda, u pratnji profesorice Sandre Bogdanović, sudjelovali su u petak, 17. listopada 2025. godine, u Sarajevu na dva okrugla stola održana u okviru globalne inicijative „Poziv za mir, okončanje ratova i poštivanje međunarodnog prava“. Prvi okrugli stol, pod nazivom „Vjera u akciji: vjerske vođe i vjerski akteri kao partneri u njegovanju mira, obnovi povjerenja i promicanju međusobnog razumijevanja“, održan je u Gazi Husrev-begovoj biblioteci od 9:00 do 11:00 sati. Među govornicima su bili: Nj. E. reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović, Nj. E. nadbiskup vrhbosanski Tomo Vukšić, Nj. V. mitropolit dabrobosanski Hrizostom, Nj. E. muftija sarajevski dr. Nedžad Grabus, hazan Židovske zajednice u BiH Igor Kožemjakin, te gosti iz međunarodne organizacije Religije za mir (Religions for Peace). Drugi okrugli stol, održan u Bošnjačkom institutu od 11:30 do 12:30 sati, bio je posvećen temi „Mladi otvaraju put miru: od riječi do djela“. U njegovu su radu sudjelovali mladi angažirani na mirovnim projektima i inicijativama u Bosni i Hercegovini i svijetu. Sudjelovanje naših učenika na ovim događajima bilo je dragocjeno iskustvo koje im je omogućilo da se upoznaju s primjerima međureligijskog dijaloga, izgradnje povjerenja i suradnje među zajednicama, ali i da izravno čuju poruke tolerancije, empatije i osobne odgovornosti za očuvanje mira. foto-005 foto-001 foto-004 foto-003 foto-002 foto-03 foto-04 foto-05 foto-06